X
تبلیغات
رایتل

رزفایل

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

دانلود تحقیق کامل درباره لب تاب 58 ص

اختصاصی از رزفایل دانلود تحقیق کامل درباره لب تاب 58 ص دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 57

 

مقدمه

لب تاپ:

کامپیوتری کوچک و قابل حمل میباشد که دارای صفحه تصویر مسطح و صفحه کلیدی است که روی هم تا میشوند . ( نمایشگر کریستال مایع ) میباشند. بعضی از مدلها میتوانند با یک ایستگاه جفت شوند و به عنوان یک سیستم رومیزی کامل در دفتر عمل کنند

لب تاپ یکی از انواع متفاوت کامپیوترهای موجود است . این نوع از کامپیوترها دارای قدرت محاسباتی و عملیاتی نظیر کامپیوترهای شخصی می باشند. با توجه به ویژگی های متعدد این نوع از کامپیوترها خصوصا" قابلیت حمل، می توان آنها را در موارد متفاوت و بصورت فرامکانی استفاده کرد

سیر تکاملی کامپیوترهای لب تاپ

اولین مرتبه ایجاد یک کامپیوتر لب تاپ توسط شخصی بنام (alen key)در سال 1970مطرح گردید.در سال 1979اولین کامپیوتر لب تاپ توسط شخصی بنام gridewiliam mo ایجاد شد.کامپیوتر فوق دارای 340کیلوبایت حافظه بود در سال 1983توسط gavilan comput یک لب تاپ با مشخصات زیر تولید شد

1

64 کیلوبایت حافظه ram ( امکان ارتقاء آن تا 128 کیلوبایت وجود داشت ) از سیستم عامل اختصاصی شرکت gavhlan استفاده میکرداستفاد می کرد( قابلیت استفاده از ) ms dos نیز وجود داشت .ریزپردازنده 8080 موس و وزن 4 کیلوگرم و بهمراه چاپگر 6/4 کیلوگرم .

کامپیوتر فوق دارای یک فلاپی درایو بود که با سایر فلاپی درایوهای موجود ، سازگار نبود. در سال 1984 ، شرکت "اپل " مدل Apple II را معرفی کرد. کامپیوتر فوق از لحاظ اندازه نظیر یک کامپیوتر Notebook بود. سیستم فوق دارای یک ریزپردازنده 65 C02 یکصد وبیست و هشت کیلوبایت حافظه ، یک فلاپی درایو 5.25 ، دو پورت سریال ، یک پورت موس ، یک کارت مودم و منبع تغذیه خارجی ، بود. وزن کامپیوتربدون در نظر گرفتن مانیتور، 5 کیلوگرم بود. در کامپیوتر فوق از یک مانیتور نه اینچ تک رنگ و یا یک پانل اختیاری LCD استفاده می شد. . در ادامه و در سال 1986 ، شرکت IBM نمونه محصول خود را در این زمینه عرضه کرد. در سیستم فوق از ریزپردازنده 8080 ، 256 کیلوبایت حافظه ، دو عدد فلاپی درایو 3.5 اینچ ، یک LCD پورت های سریال و موازی و یک محل خاص برای یک مودم خارجی ، استفاده می گردید. کامپیوتر فوق بهمراه نرم افزارهای اختصاصی نظیر واژه پرداز ، دفترچه تلفن و ... عرضه گردید. وزن سیستم فوق 5.4 کیلوگرم و به قیمت 3500 دلار فروخته می گردید در ادامه شرکت های متعدد اقدام به تولید کامپیوترهای نب تاپ نمودند. امروزه این نوع از کامپیوترها دارای قابلیت ها ی فراوانی بوده که استفاده کنندگان مربوطه را در تمام سطوح راضی می نماید .

نگهداری لب تاپ

بهترین روش برای نگهداری نوت‌بوک مراجعه به سایت شرکت سازنده و یادفترچه‌های راهنمای همراه دستگاه است لین به صورت کلی می‌توان با رعایت نکات زیر کارکرد و عمر دستگاه را افزایش داد و با لذت و اطمینان از این ابزار پیشرفته استفاده کرد.● باتری: یکی از مهمترین دلایل تهیه نوت‌بوک توسط شما خاصیت قابل حمل بودن و داشتن عمر باتری زیاد است برای اینکه باتری بهترین کارکرد و عمر را داشته باشد بای اولین بار که نوت‌بوک را روشن می‌کنید آن را صد در صد شارژ کرده (بین یک تا سه ساعت)، سپس اجازه دهید، باتری کار کرده تا تخلیه شود به طوریکه حداقل به ۱۰ درصد برسد این کار را ۲ الی ۳ مرتبه تکرار کنید تا کلیه سلول‌ها قابلیت نگهداری شارژ خوب را بدست آورند. چنانچه همیشه از برق برای روشن بودن دستگاه استفاده می کنید باتری را ۱۰۰ درصد شارژ کرده، آنرا از دستگاه جدا و هفته‌ای ۱ الی ۲ بار آنرا شارژ کنید . هر چه تعداد به برق خوردن باتری کمتر باشد عمر باتری بیشتر خواهد بود.

چنانچه از باتری استفاده می کید اجازه دهید تا به حداقل شارژ ۱۰ درصد برسد ( هنگامی که Low Battery ظاهر گردید) سپس آن را شارژ کید. در ضمن جهت روشن کردن دستگاه همیشه ابتدا آداپتور را به برق سپس آن را به دستگاه متصل کنید. دقت کنید کارکرد باتری بستگی به فرکانس پردازنده - نور LCD و کارکرد درایوهای دستگاه دارد و زمانی که جهت کارکرد باتری ذکر می‌شود برای بهترین شرایط (Standby) بوده و کارکرد واقعی باتری بر اساس آمپر ساعت (mAh) و تعداد سلول‌های آن مشخص می‌شود.

● درایوها: لنز (Optic) درایو‌ها بسیار حساس می‌باشند درایو نوت‌بوک برای خواندن (DVD/CD)‌های اصل طراحی شده‌اند بنابراین اصراری در خواندن هر گونه (DVD/CD) که به صورت غیر استاندارد و روی (DVD/CD) را به صورت پی‌درپی انجام ندهید و حتما فواصل کوتاهی بین آنها قرار دهید. چنانچه از درایو استفاده نمی کنید داخل آن (DVD/CD) قرار ندهید.● LCD و Keyboard: برای تمیز کردن فقط از مایعات مخصوص ویا یک دستمال بدون پرز کمی مرطوب باشد استفاده کنید سپس آن را با دستمال دیگر خشک کنید. از هیچگونه اسپری (حتی خشک) استفاده نکنید. دقت کنید مایعات و گردو غبار به سرعت موجب خراب شدن Keyboard می‌شود. در صورتیکه مایعی روی دستگاه شما ریخت سریعا آن را خاموش کرده و باتری را جدا کنید، آن را با باد سرد خشک و سریعا به مرکز خدمات مراجعه کنید.● بازیابی (Recovery): نوت‌بوک‌ها دارای سیستم عامل اصل شرکت مایکروسافت می‌باشند که نشانه آن زیر دستگاه نصب است که همراه درایورهای مربوطه خاص آن دستگاه بر روی آن نصب گردیده و چنانچه به هر علتی از بین بروند نصب آن، بسیار مشکل است. به همین دلیل در دستگاه‌های جدید، در یک قسمت از هارد دستگاه که معمولا ۱۰ درصد ظرفیت آن بوده ( به همین علت مقدار ظرفیت هارد کمتر از مقدار اسمی آن مشاهده می‌گردد) و به طور مخفی می باشد. قسمتی به نام Recovery وجود دارد که کل سییتم عامل، درایورها و برنامه‌های کاربردی در آن می‌باشد. این برنامه در All Program و Control Panel وجود دارد. جهت تهیه نسخه پشتیبان از آن Recovery را اجرا، سپس گزینه اول که Create Recovery Disk است را باز کنید. چنانچه دستگاه دارای DVD RW بوده با تهیه یک یا دو دی‌وی‌دی ‌خام و چنانچه دارای CD RW بوده و با تهیه حداقل شش سی‌دی خام (تعداد در هر دستگاهی ذکر می‌گردد) به ترتیبی که اعلام می‌شود از Recovery یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و آن را در آرشو خود نگاه دارید. این کار باید همان روزهای ابتدای خرید دستگاه انجام گردد. هرگاه به هر علتی ویندوز از بین رفت یا مشکل پیدا کرد می‌توانید از آن استفاده کنید و دقت کنید که هیچگاه هارد را نباید فرمت کرد چون پارتیشن Recovery از بین می‌رود و در ضمن قبل از Recovery دستگاه، از اطلاعات شخصی خود حتما نسخه پشتیان تهیه کنید.

● محافظت در برابر ویروس: لپ‌تاپ‌ها مانند سیستم‌عامل دارای برنامه ضدویروس اصل شرکت‌های Norton یا McAfee می‌باشند، همواره آنها را به روز نگهدارید.

ز نکته: هنگام استفاده از بلندگوی خارجی بهتر است صدا حداکثر تا دو سوم باز گردد. در ضمن روشنایی دستگاه نیز در مواقع عادی تا دو سوم باشد و در آخر هنگام کار کردن هارد، دستگاه را حرکت ندهید.

 راهنمای تعمیر و نگهداری لب تاپها

 

2

حافظه، هارد دیسک و اسلات های مینی PCL در کامپیوترهای کیفی غالبا از طریق دریچه های باز شو قابل دسترسی هستند و ارتقاء این قطعات بدون باز کردن کل سیستم امکان پذیر است. از همین رو، خیلی از کارهای معمول از قبیل اضافه کردن حافظه، تعویض هارد دیسک، یا افزودن DVD درایو( در بعضی سیستم ها که سینی افزودن درایو دارند) ظرف چند ثانیه انجام می شود. افزودن قطعات دیگری از جمله اینترفیس شبکه، پورت USB 2.0، یا iLink هم می تواند از طریق کارت های PCL صورت بگیرد. مشکل تعویض سایر قطعات در کامپیوترهای کیفی این است که سخت افزار در این حوزه کمتر عمومیت دارد(نسبت به سخت افزار در این حوزه کامپیوترهای رومیزی). البته موارد استثناء هم وجود دارد که شامل حافظه، هارد و کارت های افزودنی موسوم به PC Card می شوند. خرید و استفاده از قطعه ای که دقیقا برای استفاده در سیستم شما ساخته نشده باشد معمولا با ریسک بالایی همراه است.

گاهی اوقات این مشکل ناسازگاری ناشی از سیاست های فنی شرکت ها است . سازندگان لپ تاپ صدها قطعه الکترونیکی را در یک جعبه کوچک جا می دهند، و گاهی اوقات با برداشتن یک قطعه قدیمی، جای کافی برای افزودن قطعه جدید خالی نمی شود. این وضعیت به طور خاص در مورد قطعاتی مصداق پیدا می کند که باید از بیرون قابل دسترسی باشند(مثل فلاپی درایو یا سی دی درایو). صفحه کلید و مانیتور(آسان ترین قسمت های قابل تعویض در کامپیوتر های رومیزی)، آن چنان در ساختار لپ تاپ در هم تنیده شده اند که فقط خود شرکت سازنده می تواند به تعویض آن ها بپردازد. گاهی اوقات ارتقاء قسمت های مختلف لپ تاپ با گزینه هایی که در BIOS سیستم ارائه شده محدود می شود. به عنوان مثال، بسته به تاریخ و اصلاح BIOS ، ممکن است نتوانید هارد دیسکی با هر ظرفیتی انتخاب کنید، که این موضوع در مورد سیستم های رومیزی هم مصداق دارد. خوشبختانه، بیشتر کامپیوترهای کیفی از BIOS ROM فلشی استفاده می کنند که قابل اصلاح است، مشروط بر آن که شرکت سازنده اصلاحیه BIOS را عرضه کرده باشد. هنگام خرید لپ تاپ، دقت کنید ببینید شرکت سازنده وب سایتی را برای بروزرسانیBIOS یا درایوهای سخت افزاری ممکن است در آینده مانع ازنصب سیستم عامل جدید شود یا حداقل شما را با دردسرهایی مواجه سازد.

بیشتر اوقات لپ تاپ با ارائه شماره مدل سیستم فروخته می شوند، حتی وقتی شکت های دیگر به عرضه قطعه پرداخته باشند. مثلا اگر کاتالوگ های قطعات PC را برای خرید RAM نگاه کنید، می بینید که عموما مشخصاتی چون سرعت تراشه، تکنولوژی به کار رفته و parity/non-parity در کاتالوگ نوشته شده اند. اما در کاتالوگ های لپ تاپ، معمولا فهرستی از اسامی شرکت های سازنده همراه با مدل های سیستم و میزان ظرفیت هر قطعه حافظه ذکر می شود. البته در بعضی لپ تاپ های مدرن این مشکل با استفاده از استاندارد صنعتی SO-DIMM بر طرف شده است، ولی همیشه استثناء هم وجود دارد. به هر ترتیب، خرید سخت افزاری که با سایر قسمت ها سازگاری داشته باشد، قطعا برای لپ تاپ دشوارتر از دسکتاپ است.

 جدول شماره 1

Motherboard : مدل های غیر استاندارد قابل ارتقا نیستند.

CPU : نصب CPU سریعتر از همان نوع و مدل معمولا امکان پذیر است، اما به خاطر مسائل مربوط به ولتاژ، حرارت، یا BIOS ممکن است محدودیت هایی وجود داشته باشد. افزایش سرعت کلاک هم معمولا زیاد نخواهد بود. Memory: معمولا فقط یک یا دو اسلات SIMM/DIMM خالی خواهد بود. برای همین هنگام ارتقا مجبورید ماجول های قبلی را بردارید.

Vide adaptor/chipset: در مادربوردهای غیرقابل ارتقا، ویدئو به صورت مجتمع عرضه می شود. Video display: مدل های غیر استاندارد و اتصالات جدا نشدنی مانع از ارتقا می شوند. معمولا می توان یک نمایشگر اکسترنال را به سیستم متصل نمود.


دانلود با لینک مستقیم


دانلود تحقیق کامل درباره لب تاب 58 ص

تحقیق صنایع غذای122

اختصاصی از رزفایل تحقیق صنایع غذای122 دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 8

 

صنایع غذایی :

چند وقت است که احساس می کنید دیگر خودتان را دوست ندارید. تاریخ های خیلی مهم را فراموش می کنید، مثل تاریخ تولد نامزدتان.

روشن و آشکار است که بدنتان نشانه هایی از خود بروز می دهد که گویی در کارش اختلالی پیش آمده است.

آزمایش غذا قبل از اینکه به یک روانکاو مراجعه کنید، بلند شوید و نگاهی به داخل فریزرتان بیندازید. اگر فقط پنیر، پیتزا و شیرهای پرچرب است، باید بگویم که اشکال کار، برنامه غذاییتان بوده است.

چیزی که می خورید نقش بسیار مهمی در تنظیم وضعیت سلامتی روانی شما دارد. یک برنامه ی غذایی سالم برای تقویت سیستم دفاعی بدن، خوش هیکل نگاه داشتن شما و جلوگیری از ابتلا به سرطان مورد نیاز است. ممکن است ادعا کنید که این را می دانستید.

اما چیزی که ممکن است ندانید این است که مواد غذایی مصرفی شما و مواد شیمیایی تشکیل دهنده ی آنها روی وضعیت روانی شما نیز تاثیر می گذارد.

ویتامین ها و مواد معدنی موجود در غذاهای سالم می تواند هوشیاری را افزایش داده، اضطراب و عصبانیت را کاهش داده، بدکاری جنسی را کاهش داده و وضعیت ظاهری شما را بهبودی بخشد. با وجود اینکه چیپس و پنیر بسیار خوشمزه و ارزان می آید، ولی نمی تواند تیزفهمی و قدرت جنسی را در شما افزایش دهد. در اینجا به شما غذاهایی را معرفی می کنیم که چنین خصوصیاتی را داشته باشند. 

مشکلات جنسیبا وجود اینکه همه چیز برای برقراری یک ارتباط جنسی خوب مهیا است، اما شما این توان را در خود نمی بینید. قبل از استفاده از داروهای محرک جنسی، می توانید غذاهایی را امتحان کنید که این قدرت را در شما زنده کنند.

چه بخورید:

ماهی روغن دار مثل ماهی آزاد یا قزل آلا

صدف

لوبیا

آجیل

حبوبات

این مواد غذایی چطور به برطرف کردن مشکلات جنسی کمک می کنند؟این غذاها سطح کلسترول خون را پایین می آورند که باعث می شود جریان خون را در بدن بیشتر کند. براساس گفته ی متخصصین افرادی که کلسترول خونشان بالا است در تحریک شدن جنسی مشکلاتی دارند چون رگهای خونی مربوط به دستگاه تناسلیشان بسته شده است.

غذاهای دریایی و آجیل، به ویژه گردو، انتخاب های خوبی برای این منظور به حساب می آیند چون حاوی اسید چرب امگا 3 می باشند که کلسترول را پایین می آورد. صدف خوراکی، حبوبات و آجیل در این زمینه اهمیت دارند چون حاوی میزان زیادی روی، ماده  معدنی مهم برای تولید اسپرم می باشد.

در آخر، حبوبات حاوی مقدار بالایی روی و نیاسین و (ویتامین B3) می باشد که برای ترکیب هورمون های جنسی بسیار مفید هستند.

کمبود عضله همیشه دوست داشته اید که هیکلی مثل بدنسازان و ورزشکاران حرفه ای داشته باشید. قبل از روی آوردن به انواع داروهایی هورمونی و امثال آن، مواد غذایی زیر را امتحان کنید.

چه بخورید:

سیریال و شوربای آرد جو دوسر

سبزیجات با برگ های سبز تیره

مرکبات

انواع فلفل

این مواد غذایی چطور به ایجاد عضله کمک می کند؟سیریال و شوربای آرد جو دوسر حاوی مقدار زیادی تیامین (ویتامین B1) می باشد که رشد ماهیچه ها را افزایش داده و کشیدگی آنها را بیشتر می کند. سبزیجات با برگ های سبز تیره حاوی پتاسیم هستند که میزات آب بدن را تنظیم می کند و از انقباض ماهیچه ها هنگام فعالیت شدید فیزیکی جلوگیری می کند.

پتاسیم همچنین نقش موثری در انقباض و فشردگی نرمال ماهیچه ها دارد. مرکبات و فلفل حاوی میزان زیادی ویتامین C می باشند که به ساخت استخوان، غضروف و ماهیچه کمک زیادی می کند. 

کمبود انرژی بیشتر مواقع پس از صرف غذا احساس خستگی می کنید و حتی حال بلند شدن از جایتان را هم ندارید؟ ببنیید چه غذاهایی شما را در این زمینه کمک می کند.

چه بخورید:

گوشت قرمز

سبزیجات با برگ های سبز تیره

سبزی و بنشن

حبوبات

مرغ و ماکیان

این غذاها چطور انرژی مورد نیاز بدنتان را تامین می کنند؟گوشت قرمز، سبزیجات برگ دار و بنشن و سبزی، همه حاوی مقدار قابل توجهی آهن هستند، معدنی معدنی مهمی که باعث می شود سلول های خونی قرمز اکسیژن کافی به مغز و بافت های بدن برسانند و هوشیاری ذهنی را به همین ترتیب افزایش دهد. کمبود آهم ممکن است باعث تنبلی، کندی، خستگی و کم خونی شود و مقاومت بدن را در برابر استرس و بیماری ها کاهش دهد. غذاهایی که حاوی میزان زیادی آهن هستند باید همراه با غذاهایی استفاده شوند که حاوی ویتامین C (مرکبات) هستند چون این ویتامین به جذب آهن در بدن کمک می کند.

گوشت قرمز، مرغ و حبوبات انرژی بدن را بالا می برند چون حاوی مقدار زیادی پروتئین هستند و ذخیره ی تیروسین (ماده ی شیمیایی که در پیام رسانی به مغز دخیل است و هوشیاری، تحرک و تیزفهمی بر عهده ی اوست) رادر بدن بالا می برند.

ضعف حافظه اخیراً خیلی زود همه چیز را فراموش می کنید. دلیل آن چیست نمی دانید اما بهتر است غذاهای زیر را امتحان کنید تا تاثیر آن را مشاهده کنید.

چه بخورید: 

گل کلم

زرده ی تخم مرغ

سیب

آوکادو

کلم بروکلی

گوجه فرنگی

میگو

این غذاها چطور حافظه را تقویت می کنند؟گل کلم و زرده ی تخم مرغ هر دو حاوی کولین هستند که یکی از مواد مغذی مهم است که به تولید انتقال دهنده ی عصبی استیل کولین (نقشی مهم در ارتباطات سلول های عصبی دارد و بیماران آلزایمری از کمبود این ماده رنج می برند) کمک می کند. افزایش استیل کولین قدرت تمرکز شما را بالا برده و حافظه تان را تقویت می کند.

سیب، آوکادو و کلم بروکلی حاوی مقدار زیادی بور هستند که ماده ی معدنی مهم در تمرکز و تقویت حافظه ی کوتاه مدت است.

گوجه فرنگی و میگو منابع خوبی از آنتی اکسیدان سلنیوم و لیکوپن هستند. آنتی اکسیدان ها در نگهدری حافظه نقشی اساسی دارند چون به خنثی کردن رادیکال های آزاد که باعث از بین رفتن حافظه و اختلالات حافظه می شوند کمک می کنند.

اضطراب و افسردگی اگر آرامش برایتان به شکل یک رویا درآمده است، شاید بهتر باشد که یک دوش آب گرم بگیرید، یا شاید هم نیازی به آن نباشد، کمی کربوهیدرات مصرف کنید.

چه بخورید: 

برنج قهوه ای

پاستا

سیب زمینی شیرین

این غذاها چطور به شادتر کردن شما کمک می کند؟سیب زمینی شیرین و سایر کربوهیدرات های پیچیده حاوی آمینو اسید تریپتوفان هستند که به تولید انتقال دهنده ی عصبی سِروتونین (مربوط به تمدد اعصاب، آرامش، خوش بینی و سلامت عمومی است) کمک می کند.

برای افزایش تولید سروتونین می توانید از کربوهیدرات های کامل و کم-گلیسسمیک (منظور برنج سفید یا نان سفید نیست) استفاده کنید چون کربوهیدرات های ساختار پیچیده زمان بیشتری برای تجزیه نیاز دارند.

کدر بودن پوست و مو شاید تا به حال به نرمی و صافی پوست و نرم بودن موهایتان توجه نکرده باشید، اما دقت کنید که این مسئله در حفظ ظاهرتان بسیار مهم است. اگر پوست و موی خوبی ندارید باید ویتامین های مخصوصی استفاده کنید.

چه بخورید: 

هویج

فلفل زرد

تخم مرغ

شیر

بادام

سبزیجات با برگ های سبز تیره


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق صنایع غذای122

تحقیق صنعت نساجی

اختصاصی از رزفایل تحقیق صنعت نساجی دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 50

 

فهرست مطالب:

فصل اول: رفتار کششی ابریشم عنکبوتی

- خلاصه

1. مقدمه

2. تفاوت ابریشم پیله و ابریشم تارکشی

- مواد و روشها

- بحث و بررسی نتایج

3. تاثیر سرعت آزمون برای تهیه ی نخ تارکشی و پیله

- ابزار و روشها

- بحث و بررسی نتایج

- پارامترهای C,B,A در مدل پیشرفته ی ماکسول

- نتیجه گیری

فصل دوم: کاهش پرزنخ در طی مرحله ی نخ پیچی

- خلاصه

- مقدمه

- کار آزمایشگاهی

- روش بازسازی

- بحث و بررسی نتایج

- تاثیر زاویه ی جت، دانسیته خطی نخ و سرعت روی مقادیر S3

- تاثیر قطر جت، دانسیته خطی نخ و سرعت روی مقادیر S3

- نتیجه گیری

فصل سوم: پژوهشی درباره ی خصوصیات اصطکاکی پارچه های بافته شده

- خلاصه

- مقدمه

- ابزار اندازه گیری اصطکاک

- طرح آزمایشگاهی

- اندازه گیری اصطکاک پارچه

- خصوصیات اصطکاکی پارچه ها

- اصطکاک پارچه با فلز

- اصطکاک پارچه با پارچه

- نتیجه گیری

فصل چهارم: تعیین عملی نیروی کششی در بافت نخ های گلدوزی

- خلاصه

1. مقدمه

2. فرضیه های نظری

3. نتایج تجربی

4. پردازش و بحث و بررسی نتایج حاصله از انجام محاسبات ریاضی

5. روشهایی برای تشخیص نیروی کششی

6. نتیجه گیری

فصل اول:

رفتار کششی ابریشم عنکبوتی:

خلاصه: ابریشم عنکبوتی در سالهای اخیر مورد توجه محققین قرار گرفته است، ترکیب منحصر به فرد، استحکام کششی بالا به همراه کرنش گسیختگی بالا و وزن بسیار ناچیز در این نوع ابریشم توجه پژوهشگران را به خود جلب کرده است. از آنجا که پژوهش درباره ابریشم پیله عنکبوت با محدودیتهایی روبرو است، همواره ابریشم چسبنده و تارکشی مورد توجه بوده اند. در این پژوهش، به منظور توضیح رابطه ی ساختار با خواص ابریشم عنکبوت، رفتار تنش- کرنش ابریشم پیله و رفتار تنش- کرنش ابریشم تارکشی با هم سنجیده و مقایسه می شوند. همچنین در این مطالعه اثبات می شود که این دو نوع فیبر(الیاف) رفتار تنش- کرنشی کاملا متفاوت از خود نشان می دهند. علاوه بر این تاثیر سرعت آزمون هم مورد بررسی قرار می گیرد. سرعت های آزمون پایین در ابریشم پیله، موجب استحکام و سختی کمتر و مدول ثانویه ی بالاتر می شود. زمانی که منحنی تنش- کرنش(تنش با افزایش طول نسبی) بوسیله ی مدل پیشرفته(گسترده) ماکسول نمایش داده می شود. افزایش سرعت آزمون موجب بالاتر رفتن سطح ناحیه ی سخت شدن و حرکت ناحیه ی تسلیم به سمت کرنش های بالاتر شده، به طوری که ناحیه ی سخت شدن در منحنی تنش- کرنش بیشتر به حالت افقی در می آید. به هر حال می توان سرعت 20 mm/min را به عنوان نقطه اشباع در نظر گرفت، نقطه ای که در آنجا تاثیر سرعت کاهش می یابد. تاثیر سرعت آزمون بر روی ابریشم تارکشی نسبت به ابریشم پیله، به وضوح کمتر می باشد.

با این همه بررسی دقیق تر منحنی تنش- کرنش ابریشم تارکشی نشان می دهد که شکل های متفاوتی برای رفتار تنش- کرنش ابریشم تارکشی امکان پذیر می باشد.

کلمات کلیدی: ابریشم عنکوبت تارکشی، پیله، تنش- کرنش

1: مقدمه

از آنجا که ابرایشم عنکبوت، مخصوصا از نوع رشته تار کشی، الیافی است تا ترکیب بی مانند شامل استحکام کششی و کرنشی بالا و در عین حال وزن بسیار ناچیز، در سالهای اخیر توجه بیشتری را به خود جلب کرده است. در جدول 1-1 نام چندین نمونه ابریشم عنکبوت تولید شده از عنکبوت آرانوس دیادماتوس، به همراه اطلاعات مربوطه که شامل غدد ترشح کننده، عملکرد و ترکیب اسید آمینه آنها می باشد، ارائه شده است.

جدول 1-1 : انواع ابریشم عنکبوت آرانوس دیا دماتوس و عملکرد آنها.

عنکوبتها انواع ابریشم ها را از الیاف ارتجاعی برگشت پذیر گرفت تا الیافهای شبه کولار kevlar می سازند، اما این موضوع که چطور عنکوبتها خواص مکانیکی ابریشم ها را تنظیم می کنند هنوز مشخص نیست. بیشتر عنکبوتی که مورد بررسی قرار گرفته اند، ابریشم هایی هستند که از طریق غدد (MA) امپولیت بزرگ- ساخته می شوند و عنکبوت از انها برای تنیدن تار عنکبوت و تارکشی (عنکبوتی) (با قدرت استحکام Gpa 1/1 و کرنش گسیختگی 27 درصد) استفاده می کند. ابریشم فوق العاده دیگری که اغلب مورد بررسی قرار می گیرد ابریشم چسبنده (با قدرت استحکام Gpa 0.5 – کرنش گسیختگی 270 درصد) می باشد که توسط غدد شلاقی ترشح شده و مارپیچ چسبناک نگهدارنده در تار عنکبوت را تشکیل می دهد. تا کنون تعداد مقالاتی که درباره ابریشم پیله عنکبوت نوشته شده نسبتا محدود می باشد. در این مقاله مقایسه ای بین رفتار کششی ابریشم تارکشی و ابریشم پیله عنکبوت آرانوس دیادماتوس صورت گرفته است، چنین مقایسه ای در تشخیص رابطه بین خواص ابریشم عنکبوت ب ساختار آن موثر خواهد یود. علاوه بر این تاثیر سرعت آزمون هم مورد بحص و بررسی قرار می گیرد.

2- تفاوت ابریشم پیله و ابریشم تارکشی.

2-1 مواد و روشها

پنج پیله عنکبوت در آرانوس دیاماتوس از یک خانه باغی جمع آوری شده و از هر پیله یک صد الیاف بتدریج جدا شده و مورد آزمایش قرار گرفت.

برای تهیه ی نمونه های تارکشی آرانوس دیادماتوس، تعدادی عنکبوت در آزمایشگاه تحت


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق صنعت نساجی

تحقیق در مورد فلسفه نماز جماعت 37 ص

اختصاصی از رزفایل تحقیق در مورد فلسفه نماز جماعت 37 ص دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 59

 

فلسفه نماز جماعت

قرآن دستور دیگری بریا یهود صادر میکند که نماز را به پا دارند و زکات را بدهند تا هماهنگی بین مسلمانان وآنها ایجاد گردد همانطور که روش پیامبران می باشد که مردم را به دین واحد دعوت می کنند. قران نیز می خواهد با این دستور تشتت واختلاف را از میان آنان بردارد و همه را به سوی وحدت دعوت کند .

ولی شاید نکته این که از میان تمام افعال نماز رکوع را تذکر می دهد و می گوید با رکوع کنندگان رکوع نماید. این باشد که خواسته است نوع کامل نماز را که در اسلام مقرر شده است بیان نماید و بدانند که مقصود از انجام نماز نمازی است که مسلمین می خوانند نه نمازی که در بین خود آنها مرسوم ا ست که هیچ رکوع ندارد. به علاوه این عبادت اشاره به نماز جماعت که روح اجتماع نماز به عالیترین صورت در آن جلوه گر است نیز می باشد.

سوگند به آنها که صف کشیده اند سوگند به صفوف نمازگزاران بعضی از مفسران می فرمایند منظور از صفوف رزمندگان و مجاهدان راه خدا و یا صفوف نمازگزاران وعبادت کنندگان است.

تاکید پیامبر(ص) نسبت به شرکت در صف اول نماز جماعت در حدیثی می خوانیم که پیامبر (ص) تاکید فراوانی در زمینه شرکت در صف اول نماز جماعت فرمود وگفت: خداوند و فرشتگان درود می فرستند بر آنهایی که پیشگامند در این صفوف و به دنبال این تاکید مردم برای شرکت در صف اول فشار آوردند قبیله بنام بنی عذره بودند که حماسه هایشان از مسجد دور بودگفتند ما خانه هایمان را می فروشیم و خانه هایی نزدیک مسجد پیامبر(ص) خریداری می کنیم تا به صف اول برسیم آیه ی فوق نازل شد و به آنها گوشزد کرد که خدا نیات شما را می اند حتی اگر در صف آخر قرار گیرید وچون تصمیم براین دارید که در صف اول باشید پاداشی نیت خود را خواهید داشت.

جنبه های اجتماعی نماز

ذکر صیغه ی جمع در نعبد ونعستین و همچنین آیات بعد که همه به صورت جمع است نشان میدهد که اساس عبادت مخصوصا نماز بر پایه ی جمع وجماعت است حتی به هنگامی که بنده در برابر خدا راز و نیاز بر می خیزد باید خود را میان جمع و جماعت بینید تا چه رسد به سایر کارهای زندگیش به این ترتیب هر گونه فردگرایی و تک روی و انزواطلبی ومانند اینها مفاهیمی مردود از نظر قرآن و اسلام شناخته می شود. مخصوصا نماز از اذان واقامه که دعوت به اجتماع برای نماز است گرفته لاحی علی الصلاه بشتاب به سوی نماز .. تا سوره ی حمد که آغازگر نماز است. السلام علیکم که پایان آن است همه دلیل بر این است که عبادت در اصل جنبه ی اجتماعی دارد یعنی باید به صورت جماعت انجام شود. درست است که نماز فرادی نیز در اسلام صحیح است اما عبادت فردی جنبه ی فرعی و درجه ی دوم را دارد.

کتاب نمازشناسی نویسنده: حسن راشدی

«اهمیت وفضیلت نماز جماعت»

اولین و بهترین نشان فضلیت نماز جماعت این است که خدای تعالی، در سه موضع از قرآن صریحا آن امر فرموده است:

در سوره بقره فرمود:


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق در مورد فلسفه نماز جماعت 37 ص

تحقیق قالب چوبی

اختصاصی از رزفایل تحقیق قالب چوبی دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 7

 

شبیه‌سازی فرایند انجماد ریخته‌گری ثقلی در قالب فلزی به وسیله کامپیوتر و بررسی نقش انتقال حرارت در فصل مشترک فلز و قالب از طریق محاسبه فاصله هوایی به روش الکتریکی خازنی

h t t p : / / d a t a b a s e . i r a n d o c . a c . i r

درکارپژوهشی گذشته ، شبیه‌سازی انجماد یوتکتیک آلومینیم - سیلیسیم با استفاده از مدل ریاضی پیشنهادی و در نظر گرفته شرایط مرزی خاص در قالب ماسه‌ای به طور اطمینان بخشی صورت گرفت . (1) در جریان پژوهش حاضر روش تازه‌ای جهت اندازه‌گیری فاصله هوایی بین فلز و قالب فلزی به همراه مدل جدید ریاضی براساس معیارهای الکتریکی با استفاده از روش ریاضی تفاضل محدود مورد استفاده قرار گرفته‌است . همچنین فرایند تشکیل فاصله هوایی در فصل مشترک قطعه و قالب و مکانیزم انتقال حرارت از طریق این فاصله در قالب فلزی مورد مطالعه قرار گرفته و فاصله هوایی به دو روش مکانیکی و الکتریکی اندازه‌گیری شده‌است . هدف اصلی از اندازه‌گیری فاصله هوایی به دو روش فوق ، مطابقت دادن نتایج حاصله از آزمایشات تجربی با مدلهای ریاضی تهیه شده برای شبیه‌سازی کامپیوتری فرایند انجماد و شبیه‌سازی دقتهای ابعادی قطعات بوده است . برای دستیابی به اهداف فوق ، مطالعه رژیم حرارتی موجود در قطعه و قالب در حین انجماد و مراحل پس از آن نیز مدنظر قرار گرفته و منحنیهای درجه حرارت - زمان در نقاط مختلف قطعه و قالب و فصل مشترک بین آنها رسم شده است . علاوه براین به کمک این منحنیهاتوزیع حرارتی موجود در قطعه و قالب به دست آورده شده و تغییرات ضریب انتقال حرارت فصل مشترک , c` با زمان نیز محاسبه شده است . برای محاسبه فاصله هوایی از طریق مکانیکی به اندازه‌گیری جابجایی قطعه و قالب در صورت وجود و یا عدم وجود پوشش پرداخته شده و در روش الکتریکی با فرض نمودن سطوح قطعه و قالب به عنوان جوشنهای خازن و استفاده از یک خازن متر در یک مدارالکتریکی ، ظرفیت خازنی حاصل از فاصله هوایی محاسبه شده است . در تحقیقات حاضر روابط عمومی ریاضی برای محاسبه فاصله هوایی به کمک ظرفیت خازنی به دست آورده شده و پارامترهای ناشی از وجود پوشش بر روی قالب وارد محاسبات شده است . از طرف دیگر تاثیر تغییرات درجه حرارت و فرکانس بر ظرفیت خازنی و فرمول‌بندیهای مربوط به آن مدنظر قرار گرفته است . استفاده از روش خازنی اندازه‌گیری دقیق مقاومت تماسی , ontact resistance` را میسر نموده و تخمین مناسبی برای زمان شروع تشکیل فاصله هوایی ارائه می‌نماید. این روش به عنوان یک ابزار تحقیقاتی مناسب در کنار سیستم کامپیوتری مراکز صنعتی و پژوهشی قابل استفاده بوده و مقایسه سریع و آسان نتایج حاصله از شبیه‌سازی انجمناد و دقتهای ابعادی قطعات با آزمایشات تجربی را میسر می‌سازد . دراین تحقیقات مقایسه نتایج حاصل از شبیه‌سازی کامپیوتری با آزمایشات تجربی نشان دهنده مطابقت و نزدیکی مناسبی بوده‌است .

بررسی سطوح مختلف قالب فلزی بر زمان انجماد : آلیاژ Al-12 Si, / مهرداد عضوامینیان؛ به راهنمایی: جلال حجازی.

عضوامینیان، مهرداد

198 صفحه،تصویر،جدول،نمودار،کتابنامه

پایان نامه (کارشناسی‌ارشد) -- دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران، 1374

h t t p : / / d a t a b a s e . i r a n d o c . a c . i r

با توجه به اثر فصل مشترک در سرعت انجماد و نحوه سرد شدن مذاب ، همچنین وجود مقاومتی در فصل مشترک (فاصله هوایی)، می‌توان فصل مشترک قالب - فلز را یکی از مهمترین موانع در سر راه شار حرارتی و خروج حرارت از قطعه به قالب محسوب کرد. بنابراین، بررسی اثر فاصله هوایی بر نرخ انتقال حرارت و تحت تاثیر قرار گرفتن فرآیند انجماد و سرد شدن قطعه پس از آن، یکی از ضروری‌ترین اصلها در محاسبات زمان انجماد به شمار می‌آید، زیرا بدون در نظر گرفتن پارامترهایی نظیر فاصله هوایی، شکل قطعه، .... محاسبات دور از واقعیت می‌باشند. این پژوهش ، سطوح مختلف یک قالب فلزی را از نظر سرعت انجماد و شار حرارتی بررسی کرده و اثر فاصله هوایی و پهنای آن را در سطوح مختلف بر زمان انجمادشان داده است . با تعبیه چندین ترموکوپل در نقاط مختلف قالب و قطعه و کمک گرفتن از یک پتانسیومتر و کامپیوتر (30486-DX2) پروفیل‌های حرارتی نقاط مختلف قالب و قطعه بدست آمد و با توجه به این اطلاعات ، ضرایب انتقال حرارت و ضخامت فاصله هوایی در سطوح مختلف محاسبه گردید و نتیجتا" روابطی نیز برای زمان انجماد در سطح‌های مختلف ارائه شد. نتایج به دست آمده از این پژوهش تاکید می‌کند که فاصله هوایی به عنوان سدی در برابر سرعت انتقال حرارت عمل کرده و با افزایش آن، شار حرارتی نیز کاهش می‌یابد. همچنین سطح تحتانی به دلیل فشار ناشی از وزن مذاب فاقد فاصله هوایی می‌باشد. از نتایج چنین بر می‌آید که غیر از فاصله هوایی، فاکتور شکل نیز عامل مهمی در کنترل شار حرارتی و سرعت انتقال حرارت محسوب می‌شود.

روغن قالب            Release Agent   COM - 3  

       روغن قالب  COM - 3  با استفاده از ترکیبى از روغنهاى مخصوص و مواد شیمیایى ساخته شده بطوریکه محلول در آب بوده و خواص برترى نسبت به روغنهاى قالب معمولى دارد.

       این روغن در واکنش با مواد شیمیایى موجود در بتن یک لایه نازک دافع آب در سطح قالب تشکیل داده و ضمن آنکه جدا ساختن قالب را از بتن آسان مى نماید از قالبهاى چوبى و فلزى محافظت نیز به عمل مى آورد.

 

موارد مصرف :

      علاوه بر جلوگیرى از چسبیدن بتن به قالب ، روغن قالب COM - 3   امکان خروج هواى بتن را در هنگام ویبره کردن به وجود آورده و به این خاطر ازتشکیل  حفره هاى حبابى شکل (پدیده bubbling ) بر روى سطح بتن جلوگیرى بعمل    مى آورد.   

 

مـــــزایا:

       سطح کار تمام شده کاملا  صاف و بدون حفره، قابل استفاده با هر نوع قالب فلزى، چوبى، پلاستیکى، کاهش هزینه تمیز کارى مجدد قالبها، بجا نگذاشتن اثر بر روى بتن ، سطح پوشش بسیار بیشتر از روغنهاى قالب معمولى ، حفاظت از قالبهاى چوبى و جلوگیرى از زنگ زدگى قالبهاى فلزى .

 

روش و میزان مصرف:

       نسبت به غلظت مورد نیاز دو الى پنج لیتر آب به هر لیتر روغن قالب COM - 3    اضافه نموده و خوب هم بزنید تا مخلوط یکنواختى بدست آید. سپس این مخلوط را به وسیله برس یا پیستوله بر روى قالب بکشید. فقط یک لایه نازک کافى بوده و استفاده بیشتر غیر اقتصادى و غیر ضروى مى باشد.

      هر لیتر روغن قالب COM - 3   حداقل 20  الى 40  متر مربع قالب را بسته به نوع آن با روش پا ششى پوشش مى دهد. براى قالبهاى استفاده شده قبلا  سطح آن را کاملا  تمیز نمائید.

 

     توجه:  اگر از قالبهاى چوبى براى اولین بار استفاده مى نمائید دو لایه روغن توصیه مى شود.

 

 مشخصات فنى :

حالت فیزیکى :                            مایع

رنگ :                                       قهوه اى

وزن مخصوص :                        0/9gr/cm³

یون کلر :                                   ندارد

زمان مصرف و نحوه نگهدارى  :   حداقل یک سال در محل سر پوشیده    

بسته بندى :        در گالنهاى پلاستیکى 20 لیترى و بشکه هاى 220 لیترى

   سازه از لحاظ مهندسی :

علمی که مربوط به طراحی و ساختمان ساختارهای مقاوم در برابر نیروها یا جابجاییهای طبیعی بدون خطر ریزش، از دست دادن کارائی و کارکرد می باشد.

-        دسته بندی سازه ها:

سازه ها از لحاظ سیستم و کارکرد به دسته های مختلفی تقسیم


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق قالب چوبی
1 2 3 4 5 ... 854 >>